درباره هولدینگ آموزشی دکتر نکوئی

سال 1375 با ورود دکتر مهدی نکوئی، با رتبه ی 24 به رشته ی دندان پزشکی دانشگاه تهران، تصمیم گرفتند تا تجربیات شان را در قالب یک کتاب منتشر کنند.

این کتاب، کتاب 24 نام گرفت، بیست و چهار درس از رتبه ی 24 ، که در همان سال موفق به دریافت لوح تقدیر با عنوان کتاب برگزیده دانشجویی  از رئیس جمهور وقت جناب آقای خاتمی شد.

 در همان سال یعنی 19 سالگی، آقای دکتر، موسسه ی آزمون 24 به شماره ثبت 10538 را تأسیس کردند و فعالیت آموزشی خودشان را به صورت رسمی آغاز کردند .

ایشان از حدود 20 سالگی،  با برنامه ی پر مخاطب به خانه بر می گردیم به شبکه ی۵ تلویزیون راه پیدا کردند و به این ترتیب یکی از موفق ترین برنامه های تلویزیونی، که آموزش روش مطالعه، روش برنامه ریزی، روش تست زنی ، اعتماد به نفس ،  سبک زندگی،  NLP و مواردی شبیه به اینها بود، پایه گذاری گردید. این برنامه به مدت 15 سال و تقریبا هر هفته، بعد از شبکه ی۵ ، در شبکه ی1 ، شبکه ی3 و سایر شبکه ها ی تلویزیونی هم ادامه داشت. لیست این برنامه ها و فیلم های آن در قسمت برنامه های تلویزیونی و صفحه ی آپارات ما قابل دسترسی است.

در ادامه آقای دکتر،  مشاوره و برنامه ریزی را در موسسه خودشان " آزمون 24 " راه اندازی کردند و همزمان به مدارس و آموزشگاه های سراسر کشور هم این خدمات و آموزش ها را ارائه کردند.

لیست شهر ها، شهرستان ها و استان هایی که آقای دکتر در آنها سخنرانی ، بازدید و آموزش داشتند ، را می توانید در بخش مشتریان ما ملاحظه کنید .

بعد از گذشت چند سال و مدیریت آموزشگاه های راه اندیشه، اندیشه سازان، بعثت، آینده سازان کل کشور و سایر موسسات در سوابق اجرایی آقای دکتر آماده است ، موسسه ی آزمون 24 به مرکز مشاوره دکتر نکوئی تغییر نام داد و بعد از آشنایی آقای دکتر با طرح جامع نگر دندانپزشکی در فنلاند، مرکز مشاوره ی جامع نگر،  برای اولین بار در ایران،  شکل گرفت.

در راستای مشاوره ی جامع نگر ، مرکز مشاوره ی تحصیلی فقط به کار تحصیلی نپرداخت و  بخش های روانشناسی، تغذیه، روانپزشکی ، درمان اختلالات هم در آن شکل گرفت .

در سال 1383 آقای دکتر آموزشگاه کیمیاگران را تاسیس کردند تا در کنار بخش مشاوره ، عهده دار آموزش دانش-آموزان نیز بشوند. این فعالیت ها تا سال 1386 ادامه داشت، با توجه به این که ایشان به این نتیجه رسیدند که فقط در سال دوازدهم نمی شود همه ی آموزش های لازم رو به دانش آموزان آموخت، مجتمع آموزشی ثامن الحجج دخترانه و امام رئوف به تأسی از امام رضاعلیه السلام امام مهربانی ها، تاسیس گردید و همزمان با مدارس ثامن و رئوف ، مدارس و مراکز آموزشی هماهنگ با دکتر نکوئی -ماهبد- هم در سال 1386 افتتاح شد .

در کنار مرکز مشاوره و راه اندازی ماهبد که  موسسه ی جداگانه ای بود، فعالیت های حوزه کودک از سال 1391 با همراهی مهندس سادات با برند نبات آغاز شد و مجله نبات و کتاب های نبات، روانه ی بازار شدند .

در سال ۱۳۹۱ به دلیل درخواست فارغ التحصیلان که علاوه بر ورود به بازار کار ، نیاز داشتند مهارت های کارآفرینی را هم یاد بگیرند، آقای دکتر تحصیلات خودشان رو در MBA شروع کردند و موفق به کسب مدرک از دانشگاه IPAG Busines school   فرانسه شدند. سپس ایشان آموزه ها و تجربیات خودشان را برای فارغ التحصیلان توسعه دادند و موسسه بنیاد دانایی به صورت جدی شکل گرفت، این موسسه چندین خیریه برگزار کرد و همچنین در بنیاد، کمک های فراوانی به کارآفرینی دانش آموزان دیروز و فارغ التحصیلان امروز،  صورت پذیرفت. با توجه به تجریبات و سفر های آقای دکتر و لزوم در اختیار داشتن منابع اصلی برای موفقیت، ترجمه کتاب های ضروریات موفقیت، آغاز شد. و 24 جلد کتاب از مهمترین، معروف ترین و اثرگذارترین نویسندگان انتخاب شدند و از نو ترجمه شدند و موسسه حال خوب، با نام اختصاری بهبد یا «به بودن به روش دکتر نکوئی» به همین مناسبت شکل گرفت.

از سال 97 با توجه به تعدد موسسات، اشان لازم دانستند که این موسسات در قالب هولدینگ تجمیع شوند و همه موسسات از جمله حوزه کودک، مشاوره ی حضوری ، مشاوره ی غیر حضوری، آموزش حضوری، آموزش غیرحضوری، موسسه ی ماهبد، بنیاد دانایی ، ضروریات موفقیت ، حال خوب  و بهبد،  در هولدینگ دکتر نکوئی تجمیع شدند  و از آن سال، فعالیت های دکتر نکوئی در قالب هولدینگ دکتر نکوئی انجام می شود و به امید خدا این مسیر رو به جلو ادامه خواهد داشت ....